Torna: Három döntős helyezés eddig a várnai Challenge VK-n

Három magyar tornász jutott döntőbe eddig a várnai Challenge VK-n – értesült az OBJEKTÍV Hírügyökség a Sajtócsapat közleményéből.

Kovács Zsófia felemáskorláton az első helyen, Mayer Gréta pedig ugráson másodikként lett finalista. Molnár Botond a talajon a negyedik legjobb pontszámot produkálta, így ő is készülhet a döntőre; ugyanezen a szeren Bátori Szabolcs a 19. lett. Bátori lólengésben és gyűrűn is selejtezett, előbbin 16., utóbbin 20. lett.

Felemáskorláton Makai Lilla közel volt a döntőhöz, ő végül elsőszámú tartalékként a 9. helyet szerezte meg. Kiss Balázs lólengésben volt érdekelt, ahol végül 13. lett.

„Kiss egy szert elengedett, mert nem akarta a csuklóját terhelni, ezért most gyűrűn nem indult. Az első selejtezős napon így egy döntősünk lett Molnár Botond személyében” – összegzett röviden Laufer Béla, a férfi delegáció edzője.

Trenka János, a női delegáció edzője beszámolt arról, hogy az Európa-bajnok Kovács Zsófia végül nem indult ugráson. „Sajnos a tegnapi edzésen belerúgott az alsó korlátba, így nem akartunk kockáztatni. Maradt neki mára a felemáskorlát, amit szépen hozott is, és Mayer Grétának köszönhetően ugráson is lesz egy finalistánk” – mondta Trenka János.

Holnap a következő szereken rendeznek selejtezőket a bulgáriai versenyen: férfiak: ugrás, korlát, nyújtó; nők: gerenda, talaj.