Torna: Hét szer, hét bajnok a Prolan Mesterfokún

A férfiaknál és a nőknél is minden szeren más tornász nyert az idei utolsó hazai versenyen, a Prolan Mesterfokú Bajnokság szerenkénti döntőinek utolsó napján, amelyet Győrben, az Olimpiai Sportparkban rendeztek meg – értesült az OBJEKTÍV Hírügynökség a Sajtócsapat közleményéből.

Vasárnap a férfiak három (ugrás, korlát, nyújtó), a hölgyek pedig mind a négy szeren bemutatták gyakorlataikat a Prolan Mesterfokú Bajnokság zárónapján. A hölgyeknél ugráson a világbajnokságon 5. helyet szerző Bácskay Csenge nyert (13.775), mögötte Böczögő Dorina (13.375) és Schermann Bianka (13.275) végzett. Felemáskorláton az Európa-bajnok Kovács Zsófia győzött (14.150), az Eb-ezüstérmes Székely Zója (12.550) és Makai Lilla (12.150) előtt. Gerendán is dunaújvárosi arany született: Mayer Gréta (12.850) nem talált legyőzőre, akit Böczögő Dorina (12.700) és Székely Zója (12.250) követett. Talajon a mezőny legrutinosabb tornásza, Böczögő Dorina diadalmaskodott (12.400). Az ezüst- Szilágyi Nikolett (12.150), a bronzérem Balzsay Hanna (12.050) nyakába került.

A férfiaknál ugráson Závory Szilárd (13.800), Molnár Botond (13.750), Tomcsányi Benedek (13.575) az első három sorrendje. Korláton az összetett Mesterfokú bajnok, a győri Molnár Botond (13.400), ha kicsivel is, de megelőzte klubtársát, Kardos Botondot (13.350) , a dobogó alsó fokára holtversenyben két sportoló, Závory Szilárd és Csorvási Soma (13.000) állhatott. Nyújtón szinte már hagyomány az Eb-bronzérmes Vecsernyés Dávid mesteri címe, ez most sem volt másként (13.750), a második, illetve a harmadik helyen pedig Kardos Botond (12.950) és Závory Szilárd (12.850) osztozott.

A legeredményesebb férfi versenyzőnek a Csányi Rajmund Alapítvány Kuratóriuma serleget ajánlott fel, melyet Csányi Rajmund lánya, Csányi Erika adott át Molnár Botondnak. A Prolan Mesterfokú Bajnoksággal az idei felnőtt hazai versenyezon lezárult.

Bácskay Csenge: Nagyon örülök a bajnoki címnek, fárasztó szezon, fárasztó verseny volt, amit nehezített egy kisebb betegség, de ezzel együtt elégedett vagyok magammal.

Kovács Zsófia: A világbajnokság után már kicsit biztonsági játékot játszottam. Egy szeren indultam ezen a háromnapos viadalon, illetve a csapateredmény miatt ugrottam egyet. Örülök a pontszámomnak felemáskorláton és az aranyéremnek is.

Mayer Gréta: Jó, hogy végre ismét volt verseny. Nagyon jó élmény, hogy felnőttekkel mérhettem össze a tudásomat, és hogy így is sikerült győznöm itt Győrben. Ide mindig nagy örömmel jövök.

Böczögő Dorina: Számomra ez volt az év fő versenye, sokat készültem rá, ezzel együtt tartottam tőle, hogy nem fogom bírni a háromnapos viadal minden egyes napját. Végül a mai nap sikerült a legjobban.

Závory Szilárd: Mindhárom napon sikerült egy viszonylag jó teljesítményt nyújtani, bár nem mindig sikerült az elvárásaimnak megfelelően szerepelni. Az ugráson megnyert arannyal elégedett vagyok.

Molnár Botond: Ifistaként nagy eredménynek tartom, hogy az összetett után sikerült egy egyéni szert is megnyernem, a korlátot. Sokszor volt már alkalmam a felnőttekkel együtt versenyezni, de ez a mostani különösen feldobott, jó formában éreztem magam a verseny teljes ideje alatt.

Vecsernyés Dávid: Az utóbbi két-három hétben nem edzettem teljes erőbedobással, és a vb után az intenzitásból is vissza kellett vennem kisebb sérüléseim miatt, ennek ellenére a versenyzés éltet. Mindig nagy örömmel jövök ide Győrbe, büszke vagyok a Mesterfokú címre.