Magyar aranyak az olaszországi kick-box világkupán

Veres Roland, Busa Andrea és Nagy Henrietta sikereit hozta a Riminiben megrendezett kick-box Világkupa, amelyen 36 ország közel 1300 versenyzője indult. A 19 éves létére világsztárnak számító Veres Roland három elsőséget szerzett, míg a két női sportoló két-két aranyérem részese volt – valamennyien a pointfighting szabályrendszerben diadalmaskodtak – tudatta az OBJEKTÍV Hírügynökséggel a NVESZ sajtó.

A tavalyi budapesti vb legeredményesebb versenyzőjének bizonyult Veres Roland négy versenyszámban indult az olaszországi világkupán, és mind a négyben dobogóra állhatott. Az 57 kg-os súlycsoport mellett tatamira lépett az eggyel nagyobbak között, a 63 kilóban is: egyik kategóriában sem talált legyőzőre. Szintén győzött csapatban a Halker-Király Team együttesével, ahol testvére, Veres Alex mellett a félig-meddig már visszavonult, kilencszeres világbajnok Jároszkievicz Krisztián és Nagy Henrietta voltak a társai.

A csepeli kick-boxos egyetlen vereségét a súlycsoport nélküli, úgynevezett Grand Champion versenyszámban szenvedte el, ahol végül bronzérmes lett.

A hölgyeknél ugyanakkor magyar győztese lett a Grand Championnak: a nagyszabású májusi budapesti világkupa (három aranyérmével) legjobb magyarja, Busa Andrea diadalmaskodott. A szegedi sportoló emellett súlycsoportjában, a 65 kg-ban sem talált legyőzőre.

A csapattal aranyérmet nyert Nagy Henrietta egyéniben egy-egy arannyal és bronzzal gyarapította éremgyűjteményét.

Az utánpótlás és kezdő kategóriákat is beleértve a magyarok összességében nyolc első, öt második és hét harmadik helyezéssel zártak Riminiben.