Afrika piaca lehetőség a magyar élelmiszeripari termékek és technológiák számára

Afrika óriási nyersanyag-tartalékai és növekvő piacai miatt egyre komolyabb szerepet tölt be a világ gazdaságpolitikájában. Magyarország számára Afrika olyan térség volt mindig is, amely felé érdeklődéssel és őszinte együttműködési szándékkal fordultunk – fogalmazott Fazekas Sándor földművelésügyi miniszter, a volt afrikai gyarmatok önállóvá válásának 54. évfordulóján rendezett Afrika Napon a Vajdahunyadvárban – tudatta az OBJEKTÍV Hírügynökséggel az FM Sajtóiroda.



Az agrártárca vezetője a Magyarországra akkreditált afrikai országok nagykövetei és magas rangú állami tisztviselői előtt tartott a földművelésügyi miniszter szimbolikus jelentőségűnek értékelte, hogy éppen a magyar mezőgazdaság fontos emlékhelyén, a Magyar Mezőgazdasági Múzeum és Könyvtárban ünneplik az Afrika Napot.

Az vagy, amit megeszel – tartja a mondás. Magyarország kiváló természeti adottságokkal rendelkezik a jó minőségű, ízletes, természetes élelmiszerek előállításához, melyhez hozzájárul az agrárium sok évszázados termelési tradíciója épp úgy, mint a gazdák szakértelme – mondta Fazekas Sándor. A miniszter hangsúlyozta: a magyar mezőgazdaság képes arra, hogy ne csak a hazai lakosságnak biztosítsa az élelmezést. Számos mezőgazdasági és élelmiszeripari termékből jelentős exportkapacitásokkal is rendelkezünk, így az agrárium napjainkra a nemzetgazdaság meghatározó, húzó ágazatává vált.

A földművelésügyi miniszter hangsúlyozta: Magyarország az Európai Unió és a NATO tagjaként felismerte, hogy európai szomszédságon kívül is kell tekintenünk. A Magyar Kormány ezért indította útjára 2011-ben a Keleti-, majd 2015-ben a Déli Nyitás Stratégiáját, amely Afrikára, Dél-Amerikára és a Karib térségre fókuszál. A magyar kormány Afrika politikája tükrözi a térség növekvő jelentőségét, az utóbbi években több nagykövetséget illetve konzulátust nyitottunk meg, vagy nyitottunk újra a kontinensen. Rendszeresek a hazánk és az afrikai országok közötti gazdasági vegyesbizottsági ülések, aktív mezőgazdasági munkacsoportok üléseznek, szakértői csoportok látogatnak Magyarországra vagy Magyarországról Afrikába. Az utóbbi években komoly együttműködés alakult ki magyar és afrikai mezőgazdasági kutatóintézetek között, és párbeszéd kezdődött például a vízgazdálkodási és élelmiszertechnológiai együttműködés lehetőségéről.

Hírforrás: OBJEKTÍV Hírügynökség 2017. május 25.

A Web-oldalon található cikkek és fotók ingyenesen és szabadon felhasználhatók, de kizárólag az Objektív Hírügynökség, mint hírforrás feltüntetésével.
hirdetés