Hiánypótló iskola-beruházás Pest-megyében, tornacsarnok Fejérben

A Nemzeti Köznevelési Infrastruktúra Fejlesztési Program keretében komplett iskola épül Veresegyházon, Pázmándon pedig tornacsarnokkal bővül a helyi iskola. A fejlesztések alapköveit 2016. május 5-én helyezték el Boros Anita vagyongazdálkodásért felelős helyettes államtitkár részvételével – tudatta az OBJEKTÍV Hírügynökséggel a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium.



A veresegyházi iskola 421 millió forintból épül meg. A beruházás célja egy olyan épület létrehozása, amely elősegíti a beszédfogyatékosság miatt sajátos nevelési igényű, vagy az olvasás-, írás-, esetleg számolási zavarral küzdő gyermekek általános iskolai oktatását. A Veresegyházi Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény önálló épülettel eddig nem rendelkezett. Boros Anita az eseményen hangsúlyozta: „A Szó-Fogadó Általános Iskola létrehozásával megfelelő körülményeket biztosítunk a speciális figyelmet igénylő gyerekek neveléséhez, oktatásához. A beruházás hasznait minden bizonnyal így nemcsak a veresegyházi, hanem a környékbeli kistelepülésekről ideérkező tanulók is élvezhetik”.

Tuzson Bence, a térség országgyűlési képviselője köszöntőjében kiemelte: dicséretes az Önkormányzatnak az iskola-beruházás kapcsán tanúsított hozzáállása, amely jó példa más települések számára is, méltán szemlélteti azt, hogy az állami és helyi összefogás hová vezethet. A kormány a jövőben is kiemelten kezeli a közoktatás ügyét, ezt bizonyítja, hogy az idén e célra elkülönített 236 milliárd forint összeghez képest 2017-ben 110 milliárddal több áll rendelkezésre a magyar költségvetésben.

A Pázmándon 477 millió forintból épülő tornacsarnok a Jezsuita rendházból kialakított Kápolnásnyéki Vörösmarty Mihály Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola Kempelen Farkas Tagiskola épülete mögött kap helyet. A tornacsarnok nemcsak a mindennapos testnevelésre, kosárlabdázásra, röplabdázásra és teremfocira alkalmas, hanem kézilabdázásra és futsalra is. Küzdőtere függönnyel osztható, így párhuzamosan három osztály számára lehet testnevelés órát tartani.

A Nemzeti Köznevelési Infrastruktúra Fejlesztési Program első ütemében országszerte 24 tanterem, 26 tornaterem, 24 tanuszoda beruházás, és 5 komplett iskola-fejlesztés valósul meg. A programot a kormány döntése alapján teljes egészében hazai költségvetési forrásból finanszírozza a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium.

Hírforrás: OBJEKTÍV Hírügynökség 2016. május 5.

A Web-oldalon található cikkek és fotók ingyenesen és szabadon felhasználhatók, de kizárólag az Objektív Hírügynökség, mint hírforrás feltüntetésével.
hirdetés